DEZYNFEKCJA (ZAMGŁAWIANIE)

W szklarni doskonałe warunki maja nie tylko rośliny. Wilgotne i ciepłe wnętrza to również raj dla grzybów, pleśni i pasożytów. Aby dobrze zabezpieczyć szklarnię, przygotować ją na nowy sezon lub pozbyć się pozostałości po chorobach roślin, niezbędna jest dezynfekcja szklarni. Nie wystarczy zwykłe umycie. Woda ze środkami do dezynfekcji może nie dotrzeć wszędzie, a oczyszczenie w ten sposób całej powierzchni jest bardzo pracochłonne.

Dezynfekcja szklarni metodą zamgławiania

Dlatego polecana przez ekspertów metoda to zamgławianie. Tak przeprowadzona dezynfekcja szklarni gwarantuje najlepsze efekty. Preparat dezynfekujący wprowadzany jest w postaci mgły. Mgła równomiernie się rozprzestrzenia i pozwala dotrzeć naprawdę wszędzie. Specjalne urządzenie szybo zapełni nawet największe powierzchnie i pozostawi Twoją szklarnię gotową na kolejną rozsadę.

Zamgławiacz pulsfog

Specjalnie do potrzeb upraw szklarniowych wybraliśmy wersję zamgławiacza z podwójną dyszą. Dzięki temu krople mgły są drobniejsze i dłużej unoszą się w powietrzu. Substancja aktywna jest równomiernie rozprowadzona i nie pozostawia uciążliwych pozostałości. Doskonale się sprawdza przy zwalczaniu szkodników, a jej wydajność pozwala na dezynfekcję dużych przestrzeni z użyciem małej ilości pestycydów. Na tempo naszej pracy wpływa również łatwość obsługi – wystarczy jeden operator, który z łatwością przemieści zamgławiacz, gdy zajdzie taka potrzeba.

Zobacz, jak w praktyce działa zamgławiacz PulsFoG K30 Bio