USUWANIE UPRAW

Po sezonie czas uprzątnąć szklarnie. To czasochłonne zajęcie zwłaszcza dla hodowców pomidorów. Pozostałości po roślinach to czasami olbrzymia i nieporęczna w zagospodarowaniu ilość biomasy. Rozdrobnione łęty (a także liście lub inne pozostałości) można łatwo składować lub od razu wykorzystać jako nawóz pod uprawy zewnętrzne.

Proces usuwania upraw przebiega następująco:

  • kilka dni przed planowana akcją dostarczymy do Ciebie maty. Zadaniem Twoich pracowników będzie rozłożenie ich w chodnikach między roślinami i zrzucanie na nie pozostałości upraw. Aby zapewnić sprawną pracę urządzenia, należy z masy wydobyć haki i inne duże metalowe elementy. Nie musisz natomiast przejmować się sznurkiem i drobnymi haczykami.
  • nasza ekipa przywiezie rozdrabniarkę, kolejno będzie podczepiać do niej maty i automatycznie je zwijać. Cały znajdujący się na nich ładunek zostanie wciągnięty w maszynę, gdzie nastąpi mielenie łętów.
  • biomasa jest wyrzucana z rozdrabniarki do specjalnych kuwet i odjeżdża we wskazane przez Ciebie miejsce.

Szybkość cięcia upraw jest zależna głównie od tego, jak szybko jesteśmy w stanie je wywozić i podstawiać puste kuwety. Jeśli zależy Ci na naprawdę błyskawicznej usłudze, porozmawiaj z naszymi konsultantami i wspólnie ustalcie, jak najsprawniej zorganizować pracę. W razie potrzeby dysponujemy własnymi kuwetami i wózkiem widłowym, który przyspiesza ich podstawianie.

Mielenie łętów

Mielenie łętów pozwoli zminimalizować ich objętość nawet do 20% w porównaniu do pierwotnej. To naprawdę spora oszczędność czasu i przestrzeni. Aby zoptymalizować proces mielenia, poproś swoich pracowników o dołożenie wszelkich starań i usunięcie metalowych haków do podwieszania (widoczne na zdjęciu po lewej). Z

Rozdrabniarka zapewnia szybkie rozdrabnianie i usuwanie upraw
Mielenie łętów – taśma wraz z resztkami upraw jest zwijana przez rozdrabniarkę

Drobno zmielone łęty trafiają do kuwet (na filmie z prawej) i są wywożone poza szklarnię. Jeśli w pogotowiu będzie czekać druga, pusta kuweta, maszyna może działać praktycznie nieprzerwanie.

Mielenie łetów to łatwa metoda na zmniejszenie ich objetości

Mielenie liści

Zależnie od ilości liści można takie mielenie przeprowadzić wraz z rozdrabnianiem łętów lub osobno. Drobne pozostałości możesz rzucić na maty razem z łodygami, jak na filmie. Jednak maty mają swoje ograniczenia i jeżeli chcesz mielić liście z całego sezonu, dobrze jest zaplanować to osobno. Na pewno podczas ustalania zapytamy Cię o długość chodnika w Twojej szlarni – krótszy pozwoli na większe obciążenie mat.